چگونه تاتو را سایه بزنید- پارت ۲

سایه زنی تاتو

مرحله دوم سایه زنی تاتو:

این متدها دنباله ی متد سایه زنی تاتو – پارت ۱ می باشند.

طراحی تاتو

۶- تاتو و خالکوبی را طبق نظر مشتری طراحی کنید. همیشه قبل از شروع کار در مورد چگونگی ظاهر تاتو روی پوست با مشتری صحبت کنید. و به او آمادگی ذهنی بدهید. حتی اگر بگویند که کاملا به شما اطمینان دارند باز هم با مشتری مشورت کنید.

سایه زنی تاتو - مرحله 6

۷- نور و سایه دو فاکتور مهم در تاتو هستند. اگر می خواهید در سایه زنی موفق شوید باید بدانید که نور و سایه هر دو در این تکنیک نقش مهمی بازی می کنند.

  • منبع نور در طول مدتی که مشغول سایه زنی هستید بایستی ثابت باشد. تا سایه یکدستی ایجاد کنید نه اینکه در پایان یک قسمت تیره تر و یک قسمت روشن تر باشد.
  • اگر می خواهید سایه رنگی بزنید از رنگ های مکمل استفاده کنید. با استفاده از قانون چرخه رنگ و از ترکیب رنگ، رنگ های مکمل را بسازید. این کار باعث می شود تاتو واقعا پاپ و عالی شود.

سایه زنی تاتو - مرحله 7

۸- همیشه قبل از شروع کار اصلی یک طرح برای مشتری بکشید و نظرش را در مورد آن بپرسید. تا ایده و نظر واقعی مشتری را بدانید. و بر حسب آن در مورد نحوه سایه زنی و انتخاب رنگ ها اطمینان حاصل کنید.

 

مرحله سوم: سایه زنی تاتو

سایه زنی تاتو - مرحله 8

۹- دستگاه را روشن کنید. مطمئن شوید دستگاه و سوزن هایی که برای تاتو و سایه زنی انتخاب کرده اید مناسب این کار است. سرعت دستگاه را تنظیم کنید. بسیاری از تاتو آرتیست ها از سرعت پایین برای سایه زنی استفاده می کنند.

سایه زنی تاتو - مرحله 9

۱۰- بین لاین زنی و سایه انداختن وقفه بیندازید. و هیچ گاه بلافاصله بعد از لاین زنی شروع به سایه زنی نکنید. می توانید ۱۵ دقیقه بعد از لاین زنی، سایه زنی را اجرا کنید. اما بسیاری از تاتو آرتیست های برجسته و ماهر سایه زنی را در جلسه بعدی اجرا می کنند. که هم باعث آسانی کار می شود و هم مشتری در مورد سایه دلخواه اش بیشتر فکر می کند و به انتخاب صحیح تری می رسد.

۱۱- در طول سایه زنی از وازلین استفاده کنید. وازلین پوست را نرم می کند و عمل سایه زنی را بسیار راحت می کند. بنابراین در طول کار دائما از آن استفاده کنید.

سایه زنی تاتو - مرحله 11

۱۲- سایه زنی را به صورت دایره ای انجام دهید. از مرکز محلی که قصد سایه زنی دارید شروع به سایه زنی کنید و به صورتی دایره ای نیز در آن محدوده کار را ادامه دهید. توجه کنید که قسمتهایی با سایه ملایم، نیاز به فشار دست کمی دارد. و قسمتهایی که سایه تیره تری دارند فشار دست بالاتری نیز می خواهند. بنابراین نیاز است تمرین زیادی داشته باشید که به فشار دست صحیح برسید. همچنین حرکات دایره ای سایه ملایم تر و بهتری نسبت به حرکات کوک کوک و رفت و برگشتی روی پوست ایجاد می کند.

سایه زنی تاتو - مرحله 12

۱۳- رنگ های اضافی را پاک کنید. حین سایه هر گونه رنگ ناخواسته و اضافی را از روی پوست پاک کنید. تا بتوانید کارتان را بررسی کنید. بعد از اتمام کار تاتو نیز هر گونه رنگ اضافی را از روی آن پاک کنید.

سایه زنی تاتو - مرحله 13

۱۴- همیشه با کنترل فشار دستتان شدت سایه زنی را تنظیم کنید. فشار دست بیشتر را برای مناطق تیره تر اعمال کنید. و برای مناطق با سایه ملایم از فشار دست کم و ملایم استفاده کنید.

سایه زنی تاتو - مرحله 14

۱۵- در صورت نیاز رنگ را رقیق کنید. این کار کمک می کند که گرادین ها طبیعی به نظر برسد. سوزن را در آب مقطر بگذارید تا بتوانید رنگ را از مشکی به خاکستری تغییر دهید. و دیگر نیازی به تغییر دادن سوزن و تغییر رنگ نیست.

سایه زنی تاتو - مرحله 15

۱۶- اگر نمی توانید با کنترل فشار دست شدت سایه زنی را تنظیم کنید با تغییر میزان حجم رنگ در سوزن این کار را انجام دهید. هر چند کمی وقت گیر است اما موثر و مفید است. و به عنوان گزینه دوم برای کنترل شدت سایه زنی می توانید از آن بهره ببرید.

سایه زنی تاتو - مرحله 16

۱۷- سوزن ها را حین کار تمیز کنید. برای سایه زنی باید کاملا مطمئن شوید که رنگ های تیره از روی سوزن پاک شده اند. غفلت از تمیز کردن سوزن باعث می شود سایه را خراب کنید.

سایه زنی تاتو - مرحله 17

 

منبع: wikihow

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 6 = هجده