مراقبت بعد از ریمور تاتو

اصول مراقبت بعد از ریمور تاتو

تاتو زیبایی خاص خودش را دارد. ولی ممکن است به مرور زمان برایمان تکراری و یکنواخت شود. برای پاک کردن تاتوی بدن و صورت یا از تکنیک لیزر استفاده می شود. و یا از محلول های ریمور و با دستگاه و کارتریج میکروپیگمنتیشن استفاده می شود. هر تکنیک نیاز به مراقبت بعدی ویژه ای دارد. و در صورت عدم مراقبت های لازم منجر به گودی پوست یا ایجاد گوشت اضافه می شود. در این مطلب اصول مراقبت بعد از ریمور تاتو با محلول های ریمور توضیح داده شده است.

 

 

مراقبت بعد از ریمور تاتو

 

دلایل نیاز به ریمور تاتو:

چهار گروه از افراد نیاز دارند که تاتوهای شان را ریمو کنند. این چهار گروه عبارتند از:

 اولین گروه کسانی هستندکه بعد از تاتو  به هر دلیل پشیمان می‌شوند. مثلا؛ سلیقه‌شان تغییر می‌کند یا یکنواختی آن دلشان را می‌زند یا… .

گروه دومی که به دنبال پاک کردن تاتو هستند کسانی‌اند که اعتقاد دارند تاتوآرتیست  آن طور که باید کارش را درست انجام نداده‌ است. مثلا؛ طرح تاتو در چشم یا ابرو آن طور که باید قرینه نیست. و لازم است برای قرینه شدن قسمتي از طرح يک طرف پاک شود.

گروه سوم هم افرادی هستند که بعد از تاتو دچار واکنش‌هاي حساسيتي (آلرژيک) به رنگ تاتو مي‌شوند. بنابراین لازم است آن رنگ از داخل پوست خارج شود.

گروه چهارم بیشتر شامل آقایان می‌شود. و کسانی که به هر دليلي روي بدن خود خالکوبي انجام داده‌اند و اکنون يا به دليل پشيماني يا به دليل قوانين استخدام در سازمان‌هاي نظامي و… مجبور به پاک کردن خالکوبي دست و پا يا تنه خود هستند.

 

اصول مراقبت بعد از ریمور:

پیگمنت ها یا همان رنگدانه های رنگ تاتو غالباً درشت مولکول هستند. و نیاز است توسط لیزر یا محلول های ریمور به ذرات ریزتر شکسته شوند. اصول مراقبت بعد از ریمور با محلول های ریمور به ترتیب زیر می باشد؛

۱- محل ریمو شده را کاملا خشک و تمیز نگه دارید. بلافاصله بعد از ریمور محل را با لایه نازکی از ویتامین A+D بپوشانید. سپس پماد زینک اکساید را روی آن بمالید. این دو پماد هر دو ضد التهاب و ترمیم کننده بسیار قوی پوست هستند. ۵ ساعت اول تنها این مراقبت را انجام دهید. سپس به آرامی و با حالت ضربه ای در طی سه روز اول روی محل مورد نظر یک لایه پماد آنتی بیوتیک جنتامایسین یا اریترومایسین بمالید. و در صورت لزوم با گاز استریل بپوشانید. روزی چند بار تکرار کنید. بعد از روز سوم پماد ویتامین A+D را در طول روز روی پوست بمالید.

 

 

ویتامین A+D ترمیم کننده قوی برای مراقبت بعد از ریمور تاتو

 

جنتامایسین مناسب مراقبت بعد از ریمور تاتو

۲- از قرارگیری در معرض آب اجتناب کنید. یعنی حمام، استخر، جکوزی و سونا و حمام آب داغ ممنوع می باشد. دوش گرفتن تنها در صورتی مجاز است که محل ریمور شده در تماس مستقیم با آب قرار نگیرد.
۳- اگر محل ریمو شده تاول زد، نگران نباشید. این حالت کاملا طبیعی است. و نشانه این است که پوست رو به بهبود است. به هیچ عنوان پوسته پوسته یا تاول ها را نکنید و خراش ندهید. چون ممکن است جای زخم روی بدن بماند.
۴- ممکن است دچار خارش یا تورم موقت شوید. که برای رفع این مشکل می توانید از پمادهای سرد و آرام بخش مثل روغن آکافور یا ویتامین E استفاده کنید.
۵- شخص ممکن است التهاب و سوزش موقتی را تجربه کند. که می تواند از تیلنول استفاده کند. اما نباید به هیچ عنوان آسپرین یا هر داروی رقیق کننده خون دیگری مصرف نماید.

۶- برای جلوگیری از تغییر رنگ پوست به هیچ عنوان نباید در معرض تماس مستقیم با نور آفتاب قرار بگیرید. به مدت سه ماه، و بعد از آن از ضد آفتاب های SPF بالاتر از ۳۰ استفاده کنید.
۷- افرادی که سیستم ایمنی قوی دارند خیلی سریع تر درمان می شوند. ورزش روزانه و مصرف آب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. چون جریان خون را به محل مورد درمان زیاد می کند.
۸- بعد از روز پنجم پوست مرده خشک شده و خودبخود از روی پوست کنده می شود. تا یک هفته دیگر مرتب مخصوصا شب ها پماد ویتامین A+D روی آن بمالید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × = 48