میکسر رنگ تاتو (همزن)

میکسر رنگ تاتو یا همان همزن وسیله ای کم حجم و بسیار کاربردی است. این دستگاه با دو عدد باتری قلمی کار می کند. دارای چند سر است. این سرها قابلیت اتصال به هم و بلند شدن دارند. بسته به حجم ظرف رنگ می توانید از سر کوتاه یا بلند (از اتصال دو سری) استفاده کنید.

شاید به نظر عده ای از تاتوکاران استفاده از میکسر رنگ تاتو و هزینه برای خریدش کار بیهوده ای باشه. اما کاملاً برعکسه! یکی از مهم ترین نکاتی که باید به اون توجه کنید، ترکیب صحیح رنگ هاست.

قبل از اینکه رنگ از ظرف اصلی داخل تشتک یا انگشتری خالی بشه باید حداقل سه دقیقه تکون داده بشه و یا با میکسر رنگ تاتو بخوبی هم زده بشه. چون پیگمنت ها یا همون رنگدانه ها غالباً ته ظرف رسوب می کنن یا در مورد رنگ های دو فازی، فاز آب و روغن از هم جدا شدن و نیاز هست بخوبی هم زده بشن تا ترکیب واقعی شون رو بدست بیارن. بعد از خالی کردن رنگ داخل تشتک باز هم باید رنگ ها بخوبی در هم ترکیب بشن. چون نیاز هست که تک تک اتم های تشکیل دهنده رنگ ها به هم برخورد کنن تا اون ترکیب شدن واقعی در داخل مولکول ها و اتم ها اتفاق بیفته.

پس، مطمئن باشین خرید میکسر رنگ تاتو یا همزن یه هزینه بیخود و اضافه نیست و یکی از فوت های کوزه گری در تاتو، همین ترکیب دقیق و درست رنگ هاست.

 

نکته:

دقت کنید بعد ریختن رنگ داخل تشتک فقط از حرکت دورانی برای ترکیب رنگ استفاده نکنید. چون تو این حالت مولکولها پشت سرهم حرکت می کنن و به هم برخورد نمی کنن.

حتماً می پرسید پس چیکار کنیم؟!

روش صحیح اینه که با میکسر رنگ تاتو حرکت های دورانی، بعلاوه + و ضربدر * رو داخل تشتک یا انگشتری پشت سرهم و به مدت سه دقیقه تکرار کنید. تو این حالت اون برخورد صحیح اتفاق می افته و خودتون از نتیجه کار شگفت زده می شین!

امیدوارم این فوت کوزه گری رو رعایت کنید و با صرف کمترین هزینه برای خرید میکسر رنگ تاتو موندگارترین و بهترین تاتوها رو بزنین. این ها نکاتی ظریف و مهمی هستن که تو کمتر کلاس و دوره آموزشی بهتون گفته میشه!!!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × = چهارده

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟