پوست شناسی تاتو و راز و رمزهای ترکیب رنگ

یکی از مشکلات شایع در میان اکثر تاتوکاران نداشتن اطلاعات کافی در مورد پوست شناسی تاتو و راز و رمزهای ترکیب رنگ است. این مسئله باعث سردرگمی و اشتباهات عدیده ای در انتخاب رنگ تاتو مناسبِ هر پوست می شود.

ما بارها شاهد بوده ایم که حتی در صورت استفاده از برترین رنگ های تاتو، بخاطر عدم  شناخت درست نوع پوست و ترکیب رنگ اشتباه، تاتو و میکروپیگمنتیشن حاصله زیبایی چندانی نداشته است. در این موارد، اولین واکنش تاتوکار تردید به اورجینال بودن رنگ است در حالیکه… ! 🙂

وقتی نوع پوست بدرستی تشخیص داده می شود، رنگ متناسب با آن انتخاب و از تشدید کردن پیگمنت غالب رنگ پوست جلوگیری می گردد. در این مقاله راهکارهای قطعی تشخیص پوست سرد، گرم و خنثی با بیانی واضح و شفاف ارائه شده است.

پوست شناسی تاتو و راههای تشخیص پوست سرد و گرم

روش های مختلفی برای تشخیص پوست سرد و گرم وجود دارد از جمله؛

۱- توجه به رنگ چشم و رنگ مو

افرادی که رنگ چشم آبی، طوسی و سبز دارند و رنگ موی طبیعی آنها بلوند، قهوه ای و مشکی است زمینه پوست‌شان سرد است. یعنی، پیگمنت آبی و سبز پوست‌شان بیشتر است.

افرادی که رنگ چشم قهوه ای یا عسلی دارند و رنگ طبیعی موهایشان بلوندی است که تناژ طلایی دارد، یا مشکی با تناژ طلایی و قرمزی، یا زمینه موهایشان متمایل به زرد است، پوست گرمی دارند. یعنی، پیگمنت قرمز پوست‌شان بیشتر است.

انواع مختلف رنگ چشم مرتبط با پوست شناسی تاتو

۲- توجه به رنگ رگ های مچ دست

این روش خیلی راحت تر و دقیق‌تر است.

اشخاصی که رگ های مچ آنها آبی یا بنفش بنظر برسد، پوست سرد دارند.

اشخاصی که رگ مچ دست شان سبز یا زیتونی بنظر برسد، پوست گرمی دارند.

اشخاصی که رگ مچ‌شان ترکیبی از هر دو رنگ سبز و آبی باشد، پوست خنثی دارند.

رنگهای مختلف رگهای مچ دست

۳- توجه به تغییرات رنگ پوست زیر نور خورشید

اگر آفتاب باعث شود پوست بسوزد و قرمز شود، زمینه پوست فرد سرد است.

اگر آفتاب باعث شود پوست فرد طلایی، برنزه یا قهوه ای شود، آن پوست گرم است.

۴- توجه به زیبایی زیورآلات نقره ای و طلایی روی پوست

اگر زیورآلات نقره ای روی پوست فرد زیباتر جلوه کند، پوست سرد است.

اگر زیورآلات طلایی روی دست زیباتر بود، پوست گرم است.

پوست مختلط (خنثی)

برخی افراد پوست مختلطی دارند، یعنی مشخصات هر دو گروه ذکر شده را دارند، رنگ پوست این اشخاص خنثی است ( به میزان یکسانی سه پیگمنت سبز، آبی و قرمز دارند).

نکته: نمی توان به تنهایی از روی رنگ پوست در مورد گرمی یا سردی آن قضاوت کرد. در موارد زیادی شنیده شده که پوست های سبزه و گندمی را سرد و پوست های سفید و سرخ و سفید را گرم تلقی می کنند. چنین اظهار نظرِ کلی اشتباه است!

راز و رمز ترکیب رنگ تاتو

رنگ های تاتو با تناژ قرمز و نارنجی به طور کلی جزء رنگ های گرم و رنگ های با تناژ آبی و سبز جزء رنگ های سرد محسوب می شوند. بطور جامع، برای هر نوع پوستی باید رنگ تاتو مخالف را بکار برد.

به عنوان مثال، برای تاتو پوست گرم از رنگ های تاتو سرد استفاده شود و بلعکس. آموزش کامل ترکیب رنگ تاتو قبلاً در مجله تاتو وبسایت تاتو طلایی ارائه شده است که می توانید برای مطالعه‌ی آن اینجا کلیک کنید.

منبع: آموزش سرکار خانم معصومه جباری مدرس برتر تاتو و میکروپیگمنتیشن در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − = چهار

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟