سوالات متداول درباره ی رنگ تاتو

رنگ تاتو برند ورد فیمس

در این مقاله به متداول ترین سوالات درباره ی رنگ تاتو توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده است.

 

سوال ۱- رنگ های پایه آب و پایه روغن چه فرقی با هم دارند؟

رنگ های پایه آب در آب حل می شوند. رنگ های پایه روغن در آب حل نمی شوند. کاربرد این دو پایه برای پوست های مختلف فرق دارد. رنگ های پایه آب برای پوست چرب کاربرد دارند. رنگ های پایه روغن برای پوست های خشک کاربرد دارند.

 

سوال ۲- چرا نمی توان از رنگ های پایه آب برای تاتو ابرو (هاشور و سایه و قاب) پوست های خشک استفاده کرد؟

چون ریزش و پخش رنگ در این حالت زیاد می شود. همچنین اگه از رنگ های پایه روغن برای پوست چرب استفاده کنید باز هم ریزش رنگ بالایی خواهید داشت.

 

سوال ۳- چرا رنگ تاتو پوست های چرب زودتر پاک می شود؟

این یه قاعده ی کلی است. هر چه پوست چرب تر باشد ریزش رنگ هم بالاتر است. و زودتر پاک می شود. اما پوست های خشک خیلی بهتر رنگ را نگه می دارند.

 

سوال ۴- چرا گاهاً بعضی از رنگ ها با اینکه فیک هستند ماندگاری بیشتری دارند؟

در موارد خیلی کم و استثنایی همچین حالتی وجود دارد. ولی باید توجه کنید این رنگ ها میزان سرب بسیار بالایی دارند. و بشدت مضر و سرطانزا هستند. پس هیچوقت سلامت مشتریان را فدای قیمت پایین یک رنگ فیک نکنید. حتی اگه ماندگاری خوبی داشته باشند.

 

سوال ۵- بهترین رنگ برای تاتو لب کدام است؟

برای تاتوی لب فرقی نمی کند پوست مشتری خشک است یا چرب. در هر صورت باید رنگ های پایه آب استفاده کرد. بهترین رنگ مخصوص تاتو لب، رنگ اورجینال ورد فیمس است. چون تاتوی لب و رژ لب ریزش بالایی دارد. و ضروری است که از رنگ های اورجینالی مثل ورد فیمس استفاده کنید. فشار دست هم بسیار تاثیرگذار است. فشار دست باید در حدی باشد که کاشت رنگ خوبی زیر پوست داشته باشید. و در عین حال آنقدر هم زیاد نباشد که باعث کبودی لب و یا دودی شدن رنگ شود.

رنگ تاتو ورد فیمس مخصوص لب

 

سوال ۶- بهترین رنگ برای تاتو خط چشم کدام است؟

برای تاتو خط چشم بهتر است رنگ پایه گلیسیرین باشد. از جمله بهترین رنگ ها برای این کار، رنگ فرمول ۲۳، زوپربلک از برند اینتنز و رنگ چیک است. در بخش آموزش دستور ترکیب رنگ مناسب فرمول ۲۳ و سایر رنگ های تاتو خط چشم را توضیح داده ایم.

 

رنگ تاتو چیک مخصوص خط چشم

 

سوال۷- رنگ مناسب تاتو بدن کدام است؟

مناسب ترین رنگ برای تاتو بدن، رنگ های پایه آب هستند. بهترین رنگی که می توانیم پیشنهاد دهیم رنگ های ورد فیمس اورجینال است. 

در مقاله ای با عنوان  بهترین رنگ برای تاتو کدام است؟ نکات آموزنده ای درباره ی انتخاب رنگ تاتو مناسب ارائه شده است.

 

رنگ تاتو بدن مناسب

 

سوال ۸- علت ریزش رنگ تاتو چیست؟

خیلی از دوستان تاتوکار با این مشکل مواجه هستند. ریزش رنگ تاتو دلایل زیادی دارد. به طور خلاصه مهم ترین آن ها را توضیح می دهیم:

 

– اورجینال نبودن رنگ؛

اکثر رنگ های فیک ریزش بالایی دارند. پس لازم است از مراکز معتبر رنگ تهیه کنید.

 

– عدم ترکیب رنگ صحیح با میکسر رنگ تاتو؛

یکی از نکات بسیار بسیار مهم در بحث رنگ، ترکیب صحیح رنگ ها و همزدن آنهاست. استفاده از میکسر رنگ تاتو یا همان همزن، چه در داخل ظرف اصلی و چه در داخل تشتک رنگ یا انگشتری ضروری است. در بخش معرفی میکسر رنگ تاتو، روش صحیح ترکیب کردن رنگ توضیح داده شده است. 

 

-فشار دست کم؛

اگه حین کار فشار دست یا زاویه دست مناسب نباشد کاشت رنگ بخوبی انجام نمی شود. و بعد از یک هفته می بینید که رنگ روی پوست بسیار کم رنگ شده است. باید آنقدر تمرین و تمرکز کنید که بدانید فشار دست مناسب کدام است. اگه فشار دست از حد خاصی بیشتر باشد باز هم دردسرساز است. چون خونریزی زیاد می شود. و رنگ از زیر پوست خارج می شود. بعدها رنگ زیر پوست دودی هم می شود. چون با خون ترکیب شده است.

 

-نوع دستگاه؛

بهتر است، سوالات متداول درباره دستگاههای تاتو را مطالعه کنید. دستگاه های پیچی کاشت رنگشان ضعیف تر از دستگاه های تی است. اگه دستگاه تاتو پیچی دارید ضروری است از رنگ های اورجینال استفاده کنید. در این صورت مشکل کاشت رنگ ضعیف تر به حداقل می رسد.

 

-استفاده نکردن از بی حسی های مناسب قبل از کار؛

بسیاری از تاتو آرتیست ها از پمادهای بی حسی مثل زایلاپی برای قبل از کار استفاده می کنند. باید توجه کنید که زایلاپی باعث می شود پوست سفت شود. پس رنگ پذیریش کم می شود. حین کار نیز پوست به سرعت ورم می کند. پس بهتر است از بی حسی های مناسب استفاده کنید. توصیه ما استفاده از بی حسی های فوق العاده قوی عقرب یا پروجیس اورجینال است.

 

پماد بی حسی عقرب

 

-استفاده از بی حسی هایی مثل لیدوکایین یا پمادهای بی حسی حین کار تاتو؛

اگر از لیدوکائین یا پمادهای بی حسی حین کار استفاده کنید شک نکنید ریزش رنگ خیلی زیادی خواهید داشت. این مواد حین کار بشدت خاصیت رنگ بری دارند. پیشنهاد ما استفاده از محصولات دیگر است. مثل بی حسی یخی جیلانگ و بی ال اورجینال که مخصوص بی حسی حین کار هستند. این بی حسی ها به هیچ عنوان باعث رنگ بری حین کار نمی شوند.

 

بی حسی یخی جیلانگ

 

-وجود مشکلات پوستی، خونی یا استفاده از داروهای خاص توسط مشتری؛

  • اگه مشتری در زمان قاعدگی (پریودی) باشد پوست رنگ پذیری کمی دارد. و در اکثر موارد رنگ تاتو دودی و بد رنگ می شود. چون هورمون ها در تعادل نیستند و بد رنگی یا کم رنگی قطعاً پیش می آید.
  • اگه مشتری داروهای آرام بخش، ضد افسردگی یا داروهای اعصاب استفاده کرده باشه باز هم مشکل عدم رنگ پذیری و یا بد رنگی حتمی است.
  •  اگه مشتری داروهای کورتون یا دیابت مصرف کند باز هم مشکل ساز می شود.
  •  استفاده از داروهای تیروئید بشدت رنگ پذیری پوست را کم می کنند.
  • مصرف داروهای مسکن مثل دیکلوفناک، استعمال دخانیات از جمله سیگار، مواد مخدر، قلیان، مشروبات الکلی و … نیز موجب بدرنگی یا عدم رنگ پذیری پوست می شود.
  • مصرف آنتی بیوتیک ها هم بشدت روی رنگ پذیری و بد رنگی اثر می گذارند.
  • پوست های چرب رنگ پذیری کمی دارند. ریزش رنگشان هم بالاست. برای این دسته افراد هم رنگ بایستی پایه آب و اورجینال باشد و هم دستگاه از نوع تی  باشد.
  • استرس مشتری. هر گونه استرس مشتری باعث می شود پوست در مقابل رنگ پذیری مقاوم شود. پس لازم است به مشتری آرامش دهید. قبل از کار مشاوره خوبی داشته باشید. دوستانه و با ملایمت برخورد کنید. از بی حسی های بسیار عالی استفاده کنید. و در کل مشتری را مطمئن کنید که حین تاتو درد نمی کشد. و مشکلی پیش نمیاد.
  • عدم مراقبت مناسب بعد از تاتو. در موارد زیادی رعایت نکردن اصول مراقبت بعد از تاتو و یا استفاده بیش از حد از یک سری پمادها باعث ریزش رنگ شدید می شود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت × = 56