خونریزی حین تاتو و میکروپیگمنتیشن و راهکارهای جلوگیری از آن

هنگام تاتو و میکروپیگمنتیشن سوزن کارتریج به لایه میانی پوست نفوذ می کند. و بر اثر برخورد سوزن به مویرگ های خونی، پارگی و خونریزی رخ می دهد. بنابراین خونریزی حین تاتو و میکروپیگمنتیشن اتفاقی عادی است که همواره پیش می آید. این مسئله باعث می شود رنگ تاتو با خون ترکیب شود و تغییر تناژ دهد. هر چه شدت خونریزی بالاتر باشد تغییر تناژ نیز شدیدتر است. و رنگ روی پوست تناژ دودی می گیرد. در این محتوای آموزشی سه راهکار مفید برای رفع این مشکل ارائه شده است.

ورود سوزن به زیر پپوست و خونریزی حین تاتو و میکروپیگمنتیشن

راهکارهای بند آوردن خونریزی حین تاتو و میکروپیگنتیشن:

راهکار اول: 

سرعت دستگاه تاتو و عمق سوزن زیاد منجر به خونریزی شدید می شود. در صورتیکه نیاز به سرعت بالای دستگاه دارید عمق سوزن را روی متوسط یا پایینتر تنظیم کنید. و بالعکس در صورت نیاز به عمق سوزن بالاتر، سرعت دستگاه را روی دور متوسط تنظیم کنید.

راهکار دوم:

استفاده از کول پد. کول پد را در یخچال نگه دارید. در مواقع خونریزی شدید آن را داخل نایلون فریزر بگذارید. و به مدت چند دقیقه روی ناحیه موردنظر قرار دهید. می توانید بجای کول پد چند قالب یخ را داخل نایلون فریز بگذارید. و بجای کول پد استفاده کنید. مراقب باشید به هیچ عنوان یخ را بدون نایلون در تماس مستقیم با پوست قرار نگیرد. چون ممکن است منجر به عفونت شود.

راهکار سوم:

سومین راهکار استفاده از چای سبز است. چای سبز حاوی ویتامین K است. ویتامین K عامل اصلی انعقاد خون است. همواره در جلسه مشاوره از مشتری سوال کنید که آیا موقع بریدگی روی بدنش خونریزی شدید است یا نه؟ و اینکه میزان نازکی و حساسیت پوست وی و میزان رقت خون را بررسی کنید. در صورتی که پاسخ مثبت بود و یا پوست مشتری نازک و حساس بود یا خون رقیقی داشت توصیه کنید از ۲۴ ساعت قبل از تاتو چندین مرتبه چای سبز بنوشد. همچنین قبل از شروع تاتو در مرحله بی حسی و طراحی چای سبز به مشتری بدهید. و کیسه آن را تمیز نگه دارید. در صورت بروز خونریزی کیسه را روی محل به مدت چند دقیقه قرار دهید. می بینید که براحتی خونریزی قطع شده است!

 

چای سبز و بند آوردن خونریزی حین تاتو و میکروپیگمنتیشن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× چهار = 12