مروری بر تکنیک میکرودرم ابریژن

جوانسازی پوست با تکنیک میکرودرم ابریژن

این مقاله مروری بر تکنیک میکرودرم ابریژن برای جوانسازی پوست است. مفهوم میکرودرم ابریژن بر اساس این نظریه است که برخورد ذرات ریز به پوست باعث آسیب به سطح پوست می شود. در نتیجه سطوح سطحی برداشته می شود. و سطوح زیرین برای تولید لایه جدید تحریک می شوند. و پوستی جوان و سالم تولید می شود. دستگاه میکروابراتور ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا سدیم کلراید را روی پوست می کشد. و با مکش خفیف این ذرات همراه با آلودگی های پوستی، سلول های مرده و سطحی و چربی و روغن از روی پوست برداشته می شوند. به طور کلی این تکنیک برای  جوانسازی سطحی پوست کاربرد دارد.

 

جوانسازی پوست با تکنیک میکرودرم ابریژن

 

دستگاه میکرودرم ابریژن شامل یه قطعه دستی و یک لوله انعطاف پذیر متصل به موتور دستگاه است. یک سیستم آسپیراسیون و فشرده سازی در داخل لوله وجود دارد. این سیستم فشرده سازی کریستال های کوچک اکسید آلومینیم یا سدیم کلراید را با فشار بین ۱ تا ۴ بار روی پوست می کشد.

 

دستگاه میکرودرم ابریژن کلینیکی

 

طول دوره درمان با تکنیک میکرودرم ابریژن:

تکنیک میکرودرم ابریژن را می توان هم روی یک نقطه کوچک انجام داد. و هم روی سطح بیشتری از پوست یا کل صورت اعمال کرد. طول درمان ۴ تا ۱۲ هفته می تواند باشد. و هر هفته یک مرتبه می توانید به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه از این تکنیک استفاده کنید.

 

نکات مهمی که قبل و بعد از درمان بایستی رعایت گردد:

حداقل به مدت یک هفته قبل از درمان از قرارگیری طولانی مدت مقابل آفتاب بپرهیزید. و از مصرف محصولاتی همچون رتینوئید و کرم گلیکولیک اسید خودداری کنید.

بعد از درمان پوست را به آرامی پاک کنید. و کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید. مشتری می تواند هر هفته یکبار یا نهایتا ماهی یک بار درمان را تکرار کند. تا به نتیجه دلخواه برسد. 

 

موارد قابل درمان:

این تکنیک برای درمان های متعددی کاربرد دارد. از جمله؛

  • رفع چروک های ریز
  • آفتاب سوختگی
  • درمان جای زخم های خفیف
  • زخم های آکنه
  • استریا 
  • ملاسما

 

تغییرات پوستی:

 

۱- تغییرات ماکروسکوپی و واضح:

میکرودرم ابریژن باعث بهبود زبری، بی نظمی بافت و کم رنگ شدن لکه های پوست و بهبود ظاهر پوست می شود. کارایی این روش بویژه برای درمان پوست های چرب و اکنه دار و ضخیم به اثبات رسیده است. چروک های ظریف و خفیف بخوبی با این روش درمان شدند. اما برای درمان چروک های عمیق این روش کارایی ندارد.

 

 

تغییرات ماکروسکوپی پوست با استفاده از تکنیک میکرودرم ابریژن

 

 

۲- تغییرات میکروسکوپیک:

در سطح میکروسکوپیک کلاژن سازی و الاستین سازی وسیعی روی سطح پوست اتفاق می افتد. که باعث جوانسازی و بهبود ظاهر پوست می شود.

 

 

تغییرات میکروسکوپی پوست با میکرودرم ابریژن

 

 

عوارض جانبی:

عارضه جانبی خاصی برای این تکنیک درمان گزارش نشده است. در صورتی که فشار خلاء متناسب با مشکلات پوستی تنظیم گردد روشی بی عارضه خواهد بود. بیماران با سابقه تبخال بایستی از سه روز قبل داروی مخصوص ضد ویروس تبخال را مصرف نمایند. افراد مبتلا به بیماری های عفونت پوستی نیز ممنوعیت درمان با این تکنیک را دارند. 

 

منبع:  https://www.thieme-connect.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار − 1 =

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟