همه چیز درباره میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکرویلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

همه ی ما قبل از اینکه بخواهیم تاتو و میکروپیگمنتیشن کنیم. سوالات زیادی در مورد میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن برایمان پیش می آید. و دوست داریم تا حد امکان اطلاعات دقیق و علمی برایشان پیدا کنیم. در این مقاله همه چیز درباره ی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در قالب پرسش و پاسخ کارشناسان به طور مفصل پاسخ داده شده است.

 

تکنیک میکروبلیدینگ

 

میکروپیگمنتیشن (آرایش دائم) که به عنوان میکروبلیدینگ، میکرواستراکینگ، خطوط ابروی سه بعدی و آرایش پوستی هم معروف است، یک نوع تاتو است. در روش آرایش دائم (میکروپیگمنتیشن) از سوزن ها و تکنیک های مختلفی استفاده می شود. رنگدانه ها در طرح های مشخص به زیر پوست تزریق می شوند. از آنجاییکه رنگدانه به زیر پوست تزریق می شود به آن دائم می گویند. این رنگدانه ها بعد از مدت ۱ تا ۳ سال بسته به سلامت پوست و سبک زندگی پاک می شوند.

 

بیشترین کاربرد میکروپیگمنتیشن (آرایش دائم) و میکروبلیدینگ:

تاتو و میکروپیگمنتیشن لزوماً جایگزین میکاپ کامل نمی شود. هنگامی که می خواهید به مجلس خاصی بروید یا بهتر و زیباتر به نظر برسید. می توانید میکاپ بیشتری استفاده کنید. تاتو می تواند یک جایگزین عالی برای افرادی باشد که ریزش مو، آلوپیسی، مژه های کم پشت و کمرنگ و یا ابروهای کم پشت دارند. تاتو (آرایش دائم) همچنین می تواند برای افراد حرفه ای و ورزشکاران بسیار کاربردی باشد چون نیاز دارند دائماً زیبا به نظر برسند.

 

توجه:

سعی کنید وقتی می خواهید تاتو بزنید زیرک و باهوش باشید. مدرک، عکس نمونه کارها و توضیحات و مشاوره از تاتوکار بگیرید. تاتوکاران حرفه ای گواهینامه دارند. و حداقل ۱۰۰ ساعت تحت نظر مربی آموزش دیده اند. آموزش های پیشرفته تر شامل میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ و تاتو مجدد است. برای این آموزش ها تاتوکار حرفه ای ساعت های زیادی آموزش دیده است.

 

سوالات متداول مشتریان تاتو و جواب یک تاتوکار حرفه ای به شما:

 

می توانم خودم طرح و رنگ را انتخاب کنم؟

با تاتوکار خود در مورد شکل و رنگ صحبت کنید. تاتوکار در یک طرح پیشنهادی سن، شخصیت، آرایش متداول روزانه، فعالیتهای روزانه، رنگ پوست و تناژ رنگ زیر پوستتان را از شما سوال می کند. تاتوکار همچنین شکل لب ها، ساختار استخوان پیشانی و انحنای پلک ها را قبل از طراحی در نظر می گیرد. هنگامی که طرح کشیده شد، قبل از شروع کار آن را نگاه کنید. و اگر طرح را دوست داشتید آن را تایید کنید. بنابراین، به تاتوکارتان اجازه دهید تصمیم بگیرد و بعد شما آن را تآیید یا رد کنید.

 

موهای ابروم بعد از میکروپیگمنتیشن بازم رشد می کنند؟

بله. برای اینکه طرح تاتو شکلش را حفظ کند بهتر است موهای اضافی که رشد می کنند با تیغ یا موچین بردارید. توصیه ما این است که هیچوقت اقدام به لیزر یا الکترولیز موهای اضافه نکنید.

 

میکروبلیدینگ همان تاتو است؟

بله. میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن هر دو همان تاتو هستند. هر تکنیکی که رنگ را به زیر پوست تزریق کند همان تاتو است، منتها از تجهیزات و وسایل دیجیتال و استریل استفاده می شود.

 

تفاوت میکرویلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

 

 

این رنگدانه ها (رنگهای تاتو) برای میکروبلیدینگ و  میکروپیگمنتیشن ایمن هستند؟

بله. در تاتو از رنگدانه های مخصوص (رنگهای تاتو استاندارد و بهداشتی) و با بالاترین کیفیت ممکن استفاده می شود. می توانید براحتی با چک کردن سایت تولید کننده متوجه اورجینال بودن جنس شوید. 

 

رنگ میکروپیگمنتیشن اورجینال

 

رنگ میکروبلیدینگ چیک

 میکروبلیدینگ و آرایش دائم چه فرقی با هم دارند؟

تمام تاتوها آرایش دائم هستند. چون رنگدانه به زیر پوست تزریق می شود. حتی با ریمو کردن هم، همیشه نشانه هایی از رنگ زیر پوست باقی می ماند.

میکروپیگمنتیشن چه مدت ماندگاری دارد؟

هر نوع تاتو و آرایش دائمی به مرور زمان کمرنگ می شود. صرف نظر از گذر زمان، نوع پوست، سلامتی، سبک زندگی و انتخاب تاتوکار حرفه ای بر ماندگاری تاثیر دارند. به طور کلی، تاتو بین ۱ تا ۵ سال ماندگاری دارد. به شکل جداگانه به صورت زیر است؛

آرایش دائم ابروها؛ ۲ سال

خط چشم دائم؛ بین ۲- ۵ سال

رژ لب: بین ۲- ۵ سال

 

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن معمولاً چند ساعت طول می کشد؟

میانگین زمان برای تاتو بین ۲٫۵-۲ ساعت است. تاتوکار باتجربه می تواند یک یا دو ساعته کار را انجام دهد. ابتدا با مشتری مشاوره صورت می گیرد. مشاوره  شامل بحث در مورد سوابق پزشکی، سبک زندگی، شخصیت، طراحی، انتخاب رنگ و طرح هر گونه سوال و نگرانی است. بعد از استفاده از بی حسی موضعی، طرح مجددا طراحی می شود. کار تاتو نهایی بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه بستگی به رنگ پذیری پوست طول می کشد.

 

من پوست تیره ای دارم، این تکنیک برای من مناسب است؟

بله. آرایش دائم (میکروپیگمنتیشن) برای انواع رنگ پوست ها و سنین مختلف مناسب است.

 

برای میکروبلیدینگ و تاتو سن مهم است؟

خیر. آرایش دائم برای سنین مختلف کاربرد دارد. تنها محدودیت قانونی این است که بالای ۱۸ سال باشید. این روش بویژه برای افراد مسن که تا حد زیادی زیبایی و جوانی شان را از دست داده اند خیلی مفید است. زیبایی حق همه ما است!

قبل از تاتو ابرو، کل ابرو را برمی دارید یا تیغ می اندازید؟

خیر. تنها موهایی که خارج از کادر طرح باشند با موچین یا تیغ برداشته می شوند.

 

ابروی من هیچ مویی ندارد، تاتو قیافه ام را تابلو نمی کند؟

تاتوی سه بعدی دقیقا آن چیزی است که می خواهید. با این تکنیک تارهای ابرو طوری طراحی می شوند که گویی تار موهای واقعی و طبیعی خودتان هستند.

 

آیا میکروبلیدینگ و تاتو به بدن آسیب می زنه؟

در صورتی که به مراکر معتبر مراجعه کنید و بهترین مواد و بی حسی ها برایتان انتخاب شده باشد، هیچ گونه آسیبی ندارد.

 

نکته مهم: 

توصیه می کنیم قبل از انجام میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن داروهای تیلنول (Tylenol) همراه با مقدار زیادی آب بنوشید. که باعث درد کمتر و عملکرد بهتر پوست خواهد شد. اما از خوردن داروهایی چون موترین (Motrin) و آسپرین و یا کلا هر دارویی که رقیق کننده خون است جداً خودداری کنید.

 

آیا محدودیتهایی برای میکروبلیدینگ و تاتو وجود دارد؟

بله. ممکن است برخی مسائل پزشکی وجود داشته باشد که مانع انجام تاتو می شوند.

 • اگر دیابت دارید باید به طور کنترل شده تاتو کنید. و زمان ترمیم ممکن است بیشتر طول بکشد.
 • اگر بیماری چشمی مثل گلوکما (آب مروارید) دارید خط چشم زدن ممنوع می باشد.
 • اگر سابقه زخم های سرد دارید، باید قبل و بعد از تاتو، داروهای تجویزی مصرف کنید.
 • اگر داروهای رقیق کننده خون و یا روغن ماهی مصرف می کنید، باید دو هفته قبل از تاتو مصرف آنها را قطع کنید.
 • اگر داروهای رتین- آ یا کورتن مصرف می کنید، بایستی سه ماه قبل از تاتو مصرف آن را قطع کنید.
 • اگر کاشت مژه می کنید، برای خط چشم زدن باید دو ماه قبل از تاتو دیگر کاشت نکنید.
 • اگر جراحی زیبایی انجام داده اید، تا سه ماه بعد از جراحی نباید تاتو کنید.
 • اگر سرطان داشته اید، بایستی تا شش ماه از آخرین دوره شیمی درمانی تاتو نکنید.
 • هیچ گونه محدودیتی برای تاتو بعد از بوتاکس چشم و ابرو وجود ندارد. در موارد محدود، و در صورت عدم تقارن در صورت انجام بوتاکس، بهتر است یک ماه بعد از بوتاکس کار تاتو را انجام دهید.
 • اگر تزریق ژل لب دارید، شش ماه بعد از تزریق ژل می توانید تاتو لب بزنید.
 • چنانچه شما حامله باشید و یا پرستار باشید نمی توانید تاتو کنید.

 

منبع: custom beauty

 

می توانید سوالات خود را در بخش نظرات مطرح کنید. در اسرع وقت کارشناسان ما پاسخگو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− سه = 0

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟