مراقبت بعد از ریمور تاتو با لیزر

مراقبت بعد از ریمو کردن تاتو با لیزر

پاک کردن تاتو با لیزر امن ترین و موثرترین روش برای پاک کردن تاتوهای ناخواسته است. با این حال، نتیجه عالی تنها در صورتی حاصل می شود که مراقبت بعد از ریمور تاتو با لیزر به درستی انجام شود. مراقبت های مناسب از وقوع عفونت و عوارض جانبی جدی جلوگیری می کند. البته می توان برای پاک کردن تاتوهای کوچک از ریمور تاتو نیز استفاده کرد. مثل ریمور تاتو کالر لیفت، جیانت سان و … .

 

مراقبت بعد از ریمو کردن تاتو با لیزر

 

مراحل مراقبت بعد از ریمور تاتو با لیزر:

۱- محل لیزر شده را کاملا خشک و تمیز نگه دارید. محل را به آرامی با ژل شستشوی ملایم و آب تمیز کنید. سپس خشک کنید. در طی سه روز اول روی محل مورد نظر یه لایه پماد آنتی بیوتیک بمالید و با گاز استریل بپوشانید. در طول روز سه بار بانداژ را عوض کنید.
۲- از قرارگیری در معرض آب اجتناب کنید. یعنی حمام، استخر، جکوزی و سونا و حمام آب داغ ممنوع می باشد. دوش گرفتن تنها در صورتی مجاز است که محل لیزر شده در تماس مستقیم با آب قرار نگیرد.
۳- اگر محل لیزر شده تاول زد، نگران نباشید. این حالت کاملا طبیعی است. و نشانه این است که پوست رو به بهبود است. به هیچ عنوان پوسته پوسته یا تاول ها را نکنید و خراش ندهید. چون ممکن است جای زخم روی بدن بماند. پماد آنتی بیوتیک حداقل بایستی تا ۲ ساعت بعد از درمان با لیزر روی پوست زده شود.
۴- ممکن است دچار خارش یا تورم موقت شوید. که برای رفع این مشکل می توانید از پمادهای سرد و آرام بخش مثل روغن آکافور یا ویتامین E استفاده کنید.
۵- شخص ممکن است التهاب و سوزش موقتی را تجربه کند. که می تواند از تیلنول استفاده کند. اما نباید به هیچ عنوان آسپرین یا هر داروی رقیق کننده خون دیگری مصرف نماید.

 

مراقبت های لازم بعد از پاک کردن تاتو با تکنیک لیزر

۶- برای جلوگیری از تغییر رنگ پوست به هیچ عنوان نباید در معرض تماس مستقیم با نور آفتاب قرار بگیرید. به مدت سه ماه، و بعد از آن از ضد آفتاب های SPF بالاتر از ۳۰ استفاده کنید.
۷- افرادی که سیستم ایمنی قوی دارند خیلی سریع تر درمان می شوند. ورزش روزانه و مصرف آب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. چون جریان خون را به محل مورد درمان زیاد می کند.
۸- در صورت مشاهده هر گونه عوارض ناخواسته به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

 

منبع: tattooremoval

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش + = 14