مصاحبه با تاتو آرتیست های حرفه ای – پارت ۱

مصاحبه با تاتو آرتیست ها

مقاله این هفته مصاحبه با تاتو آرتیست های حرفه ای – پارت ۱ است. جری مگی در یکی از کنوانسیون های تاتو در ایتالیا این مصاحبه را با ملوین تی، تاتو آرتیست حرفه ای سنگاپوری ترتیب داده است. این مصاحبه ها پر از نکات و دیدگاه های جدید برای حرفه تاتو است. و با هنر تاتو و خالکوبی و وقایع آن در دنیا بیشتر آشنا می شوید. همچنین با انواع سبک های هنری تاتو آرتیست های برتر دنیا آشنا می شوید. و برای ارائه هنر تاتو در سطح بین المللی نکات مفیدی یاد می گیرید. و می توانید در عرصه جهانی بدرخشید! این مصاحبه در دو پارت منتشر می شود. 

 

از قلبت پیروی کن – مصاحبه با ملوین تی – پارت ۱

ملوین تی تاتو آرتیست سنگاپوری است. که متخصص در تکنیک زیبایی شناسی شرقی چین است. او دوست عزیز من است. اولین بار در سال ۲۰۱۱ در کنوانسیون بلژیک ملوین را ملاقات کردم. و او در حال حاضر لیستی از کنوانسیون ها و مکان های ویژه مهمان در اختیار دارد. در سال ۲۰۱۵ مجددا در استودیوی خودمان میزبانش بودیم.  

در نمایشگاه Tattoo Expo دوباره او را دیدم که قراردهای زیادی برای انجام تاتو از سراسر دنیا همراه داشت. همین باعث شد که با او مصاحبه ای داشته باشم. بخصوص که متعلق به فرهنگ متفاوتی بود.

 

مصاحبه با تاتو آرتیست های حرفه ای- پارت 1- نمونه کارها

 

  • با توجه به اینکه او اهل سنگاپور است، اولین سوالی که می خوام ازش بپرسم اینه که: بزرگترین تفاوت بین فرهنگ تاتوی آسیایی و غربی چیه؟

 

خب مسلما من اهل مشرق زمین هستم. و آنچه که ما انجام می دهیم تحت تاثیر فرهنگ شرقی است. بزرگترین تفاوتی که در حال حاضر می بینیم به خود افراد بستگی داره.  برخی افراد می خوان فرهنگ اصیل خودشون رو پیدا کنن. و اون رو در هنرشونن بگنجونن. بخش مهمی از آنچه که ما انجام می دیم مربوط به فرهنگ فردی، زمینه مذهبی و زبانی است. غربی ها و شرقی ها هر دو علاقمند به فرهنگ یکدیگر هستند. و فکر نمی کنم تفاوت خاصی وجود داشته باشد.

 

 

  • من فکر می کنم در حال حاضر فرهنگ تاتو در غرب بیشتر به نوعی مد تبدیل شده. همه می خوان تاتو داشته باشن، چون همه دوستان و اطرافیانشون تاتو دارن. اونها تاتو و خالکوبی را همه جا می بینن. در تلوزیون، فوتبالیست ها، بازیگران، ستاره های سینما و … . و فقط می خوان که خودشون هم بخشی از اون جمع باشن. و به فرهنگ تاتو و خالکوبی توجهی ندارن.

شاید تاتو و خالکوبی در آسیا متفاوت باشه. شاید چیز مقدس و معنی داریه و نه فقط چیزی برای نمایش دادن. نظر شما چیه؟

 

در سال های اخیر وقتی به کنوانسیون های اروپایی می رم همه می خوان با یه شعار کار کنن. همه می خوان با تولیدکنندگان و نمایندگان محصولات مختلف تاتو و خالکوبی کار کنند. اما در آسیا اینطوری نیست.

فکر می کنم تفاوت حال حاضر آسیا و غرب در این مسئله و بحث مد است.

 

مصاحبه جری مگی با تاتو آرتیست حرفه ای ملوین تی

  • در مورد مردم چی فکر می کنی، آیا مردم آسیا با تفکر مردم غرب تاتو می کنن؟ فقط برای مد؟ فقط برای شبیه شدن با دیگران؟ یا نه برای چیزی مقدس؟ شاید برای مردم آسیا تاتو یک کار مقدس باشه و مفهوم خاصی داشته باشه، نظرت چیه؟

 

منظورتون رو درک می کنم. من خیلی در مورد غربی ها اطلاعات ندارم. اما بسیاری از مشتری های غربی من، بویژه در اروپا، وقتی که به اتاق کارم میان و میخوان براشون تاتو بزنم حدود ۷۰ تا ۸۰ درصدشون نمی دونن چه می خوان. و هدفشون از تاتو زدن چیه؟! اونا فقط می خوان یه تاتو داشته باشن چون برادر و یا دوستشون تاتو داره.

اما در آسیا کسی که میخواد برای بار اول تاتو بزنه، یه هدف داره. یا با یه دلیل ناشی از پس زمینه فرهنگی و یا به دلیل خاطراتی که با کسی داشتن. البته در کنوانسیون ها هم مشتریانی با این اهداف داشتم اما تعدادشون کم بود. ولی خب وقتی که نمی دونن دقیقا چی می خوان و از سبک من خوششون می آد. بهم اجازه می دن اون چیزی که خودم می پسندم براشون اجرا کنم.

 

  • عالیه

 

  • شما مسافرت های زیادی می ری، قراردادهای زیادی امضا می کنی، شاید من اشتباه کنم. ولی انگار بیشتر قراردادهای شما تو اروپا بسته می شه. آیا علاقه خاصی به اروپا داری؟ یا کار در اروپا راحت تره؟ یا اینکه کنوانسیون های اروپا بیشترن؟

 

به سایت worldtattooevents.com فکر کنید. که به همه ی سازندگان کنوانسیون اجازه می ده کنوانسیونشون رو روی سایت بگذارن. هر کسی می تونه این کار رو بکنه. اگه خوب دقت کنید، همین ایتالیا که الان هستیم، حدود ۶۰ کنوانسیون در سال برگزار می کنه. و ما هنوز کنوانسیون های آلمان، فرانسه، سوئیس و … رو نشمردیم. اروپا واقعا بزرگه و هر هفته یه کنوانسیون در اون برگزار میشه. و بنابراین فرصت بیشتری برای ما وجود داره.

یه دلیل مهم دیگه که دوست دارم بیام اروپا به سبک کارم مربوطه. من تو زمینه الهام از فرهنگ شرقی متخصص هستم. ولی تاتو آرتیست های اروپا این تخصص رو ندارن. در اروپا هر کسی سنت ژاپنی که ۶۰۰ ساله رواج داره رو بلده. و می تونه اجراش کنه. اما تخصص من فرق می کنه. و کسی اونو بلد نیست. این یه دلیل مهمیه که من میام اروپا.

 

نمونه تاتو تاتو آرتیست حرفه ای - پارت 1

  • یادمه اولین باری که شما رو ملاقات کردم، در بلژیک بود. و شما قبل تر از اون هم به اروپا سفر کرده بودی، و همواره در سفر و تورهای اروپایی هستی. آیا این یه جور اعتیاده؟ آیا کنوانسیون اعتیادآوره؟

 

نه اعتیادآور نیست. این هم به نوعی خسته کننده س. اما من یه چشم انداز دارم. و یه هدف دارم که می خوام بهش برسم. اما این هدف صرفا پول و رقابت نیست.

  • شما رقابت دوست نداری؟

 

هووم. اجازه بده اینطور توضیح بدم. هر کسی دوست داره که برنده جایزه بشه. روی صحنه بره و احساس غرور و شکوه کنه. اما هدف من فراتر از این کاره. و فکر می کنم جایزه گرفتن اولویت اول من نیست. اما هنرمندان زیادی هستن که به این کنوانسیون ها میان تا جایزه بگیرن، مشهور بشن. و مشتری های بیشتری جذب کنن. و به پول و ثروت و شهرت برسن.

اون چیزی که من دنبالشم به عنوان یه هدف چهار ساله برای خودم تعریفش کردم. و هدفم گرفتن پول و جایزه نیست.

 

  • دوست داری بهمون بگی که این هدف چهار ساله ت چیه؟ اگه دوست نداری حرفی بزنی فقط یه کلمه بگو نه.

 

بزودی در سال ۲۰۱۹ یا شاید ۲۰۲۰ بهتون می گم. و دوست دارم این خبر رو به همه ی کسانی که می شناسم برسونم. چون خیلی به هدفم نزدیک شدم.

 

  • OK

مصاحبه با تو آرتیست ملوین تی با عنوان از قلبت پیروی کن

 

ادامه مصاحبه در پارت دوم … .

 

منبع: https://www.tattoo.com/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه − 1 =

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟