سوالات متداول درباره ی رنگ تاتو

رنگ تاتو ورد فیمس رمبرنت رد

یکی از مواد ضروری تاتو و میکروپیگمنتیشن، رنگ یا همان پیگمنت است. سوالات متداول انتخاب رنگ تاتو از جمله؛ نحوه ی تشخیص رنگ اورجینال، تشخیص پایه رنگ، شناخت انواع پوست های چرب و خشک و سوالات بسیارِ دیگری در این زمینه توسط تاتوکاران مطرح می شود که در این مقاله کارشناسان ما به آن ها پاسخ داده اند.

سوالات متداول درباره ی رنگ تاتو و پاسخ کارشناسان

۱- راه تشخیص رنگ اورجینال چیست؟

تمامی رنگ های اورجینال سایت شرکت تولید کننده دارند. اگر رنگی که دارید سایت و شرکت تولیدکننده نداشته باشد به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست. شکل ظرف، برچسب ها و … هیچکدام به اندازه داشتن سایت معتبر ارزشمند نیست.

۲- رنگ های پایه آب، پایه روغن و پایه میکس یا دوفازی چه فرقی با هم دارند؟

رنگ های پایه آب براحتی در آب حل می شوند. رنگ های پایه روغن در آب حل نمی شوند. کاربرد این دو پایه برای پوست های مختلف فرق دارد. بطور کلی، رنگ های پایه آب برای پوست چرب و رنگ های پایه روغن برای پوست های خشک کاربرد دارند.

در سال های اخیر رنگ های پایه میکس یا دوفازی نیز تولید شده اند که بخاطر فرمولاسیون ویژه ای که دارند براحتی قابل حل در پایه های آب و روغن هستند.

۳- چرا نمی توان از رنگ های پایه روغن برای تاتو ابرو (هاشور و سایه و قاب) پوست های چرب استفاده کرد؟

در پوست های چرب بخاطر حالت روغنی و چربی که دارند رنگ تاتو ریزش بالایی دارد. حتی اگر از بهترین رنگ های اورجینال هم استفاده شود باز هم ریزش رنگ وجود دارد اما با درصد کمتر!

حالا اگر رنگ هم پایه روغن باشد شدت ریزش بیشتر می شود و نارضایتی مشتری را در پی خواهد داشت.

۴- برای پوست های خشک کدام پایه مناسب است؟

پوست خشک بهترین گزینه برای تاتو و میکروپیگمنتیشن است. فرقی ندارد از کدام پایه استفاده کنید، هر رنگ اورجینالی روی آن ماندگار است.

۵- چرا گاهاً بعضی از رنگ ها با اینکه فیک هستند ماندگاری بیشتری دارند؟

در موارد خیلی کم و استثنایی همچین حالتی وجود دارد. ولی باید توجه کنید این رنگ ها میزان سرب بسیار بالایی دارند و بشدت مضر و سرطانزا هستند. شما در برابر سلامتی مشتریانتان مسئول هستید، پس هیچوقت سلامتشان را فدای قیمت پایین یک رنگ فیک نکنید. حتی اگه ماندگاری خوبی داشته باشد.

۶- بهترین رنگ برای تاتو لب کدام است؟

برای تاتوی لب فرقی نمی کند پوست مشتری خشک است یا چرب. در هر صورت باید رنگ های پایه آب استفاده سود. بهترین رنگ مخصوص تاتو لب، رنگ اورجینال ورد فیمس است. چون تاتوی لب و رژ لب ریزش بالایی دارد.

فشار دست هم بسیار تاثیرگذار است. فشار دست باید در حدی باشد که کاشت رنگ خوبی زیر پوست انجام شود و در عین حال آنقدر هم زیاد نباشد که باعث کبودی لب و یا دودی شدن رنگ شود.

۷- پرکاربردترین رنگ های تاتو لب از برند ورد فیمس کدامیک هستند؟

متداول ترین و پرفروش ترین رنگ های مخصوص لب از برند ورد فیمس عبارتند از؛

 • مارس سند رد (کالباسی)

رنگ تاتو ورد فیمس- مارس سند رد

رنگ تاتو ورد فیمس- مستر مایک رد

 • ناپاولی (زرشکی)

رنگ تاتو ورد فیمس- ناپاولی

 • پیچ (هلویی)

با ترکیب کردن این سه رنگ می توانید طبق سلیقه مشتری تناژشان را کمی روشن تر یا تیره تر کنید.

۸- چرا رنگ بایوتاچ برای تاتو لب مناسب نیست و ریزش رنگ بالایی دارد؟

همانطور که گفتیم برای تاتو لب بایستی از رنگ های پایه آب استفاده کنید. حتی رنگ های پایه میکس هم چندان عالی نیستند.

۹- بهترین رنگ برای تاتو خط چشم کدام است؟

برای تاتو خط چشم بهترین برندها شامل ورد فیمس، چیک، فرمول ۲۳، داینامیک و در مواردی رنگ پرمابلند است.

برای تمامی موارد بایستی قاعده ی ترکیب رنگ را رعایت کنید بعلاوه، هر یک از این رنگ ها مزایا و معایبی نیز دارند. رنگ های ورد فیمس، فرمول ۲۳ و داینامیک مشکی و ماندگار هستند اما نیاز به فشار دست کنترل شده دارند. اگر به تازگی وارد حرفه ی تاتو شده اید بایستی بیشتر مراقب باشید که پشت پلک پخش رنگ پیش نیاید.

رنگ تاتو مشکی فرمول 23

رنگ تاتو ورد فیس- مشکی

رنگ مشکی پرمابلند برای خط چشم طرفداران زیادی دارد اما این برند به طور کلی کاشت رنگ اش مشکل است. با اینکه رنگ ماندگاری است اما به سختی زیر پوست کاشت می شود و حتی گاهاً این شبه در ذهن مشتریان ایجاد می شود که ممکن است رنگ فیک و تقلبی باشد!

رنگ مشکی چیک غلیظ و پایه گلیسیرینه است و مزیت خاصی که دارد، عدم پخش رنگ حتی در فشار دست بالاست. می توانید در صورت نیاز از ترکیب این رنگ با دیگر رنگ های معرفی شده نیز استفاده کنید.

رنگ تاتو چیک- مشکی

۱۰- رنگ مناسب تاتو بدن کدام است؟

مناسب ترین رنگ برای تاتو بدن، رنگ های پایه آب هستند. بهترین رنگی که می توانیم پیشنهاد دهیم رنگ های ورد فیمس اورجینال برای تاتوهای رنگی و رنگ فرمول ۲۳ برای لاین انداختن و تاتوهای مشکی است.

۱۱- راه تشخیص تناژ رنگ های تاتو بدن متناسب با رنگ پوست مشتری چیست؟

درست است که سلیقه و انتخاب مشتری در اولویت انتخاب طرح و رنگ تاتو بدن است اما، شما بایستی علم کافی داشته باشید که به مشتریان مشاوره موردنیاز را ارئه کنید. برای این منظور مطالعه مقاله بهترین رنگ طرح تاتو را پیشنهاد می کنیم (کافی است روی اسم آن کلیک کنید).

۱۲- علت ریزش رنگ تاتو چیست؟

خیلی از دوستان تاتوکار با این مشکل مواجه هستند. ریزش رنگ تاتو دلایل زیادی دارد. به طور خلاصه مهم ترین آن ها را توضیح می دهیم:

اورجینال نبودن رنگ؛

اکثر رنگ های فیک ریزش بالایی دارند. پس لازم است از مراکز معتبر رنگ تهیه کنید.

– عدم ترکیب رنگ صحیح با میکسر رنگ تاتو؛

یکی از نکات بسیار مهم در بحث رنگ، ترکیب صحیح رنگ ها و همزدن آنهاست. استفاده از میکسر رنگ تاتو یا همان همزن، چه در داخل ظرف اصلی و چه در داخل تشتک رنگ یا انگشتری ضروری است. در بخش معرفی میکسر رنگ تاتو، روش صحیح ترکیب کردن رنگ توضیح داده شده است.

همزن رنگ تاتو

-فشار دست کم؛

اگه حین کار فشار دست یا زاویه دست مناسب نباشد کاشت رنگ بخوبی انجام نمی شود. بعد از یک هفته می بینید که رنگ روی پوست بسیار کم رنگ شده است. باید آنقدر تمرین و تمرکز کنید که بدانید فشار دست مناسب کدام است. اگه فشار دست از حد خاصی بیشتر باشد باز هم دردسرساز است. چون خونریزی زیاد می شود و رنگ از زیر پوست خارج می شود. رنگ کاشت شده زیر پوست دودی هم می شود چون با خون ترکیب شده است.

-نوع دستگاه؛

بهتر است، سوالات متداول درباره دستگاههای تاتو را مطالعه کنید. دستگاه های پیچی کاشت رنگشان ضعیف تر از دستگاه های تی است. اگر دستگاه تاتو پیچی دارید ضروری است از رنگ های اورجینال استفاده کنید و بهترین و قوی ترین برندهای دستگاه تاتو پیچی را خریداری کنید مثل دستگاه PMD7 یا ورساچ ۱۴ ولتی یا دستگاه فی.

دستگاه تاتو PMD7

دستگاه تاتو ورساچ

استفاده نکردن از بی حسی های مناسب قبل از کار؛

بسیاری از تاتو آرتیست ها از پمادهای بی حسی ارزان قیمت مثل زایلاپی برای قبل از کار استفاده می کنند. باید توجه کنید که زایلاپی باعث می شود پوست سفت شود و رنگ پذیریش کم شود. حین کار نیز پوست به سرعت ورم می کند. پس بهتر است از بی حسی های مناسب استفاده کنید. توصیه ما استفاده از بی حسی های فوق العاده قوی عقرب یا دکتر نامب اورجینال است.

پماد بی حسی دکتر نامب

استفاده از بی حسی هایی مثل لیدوکایین یا پمادهای بی حسی حین کار تاتو؛

اگر از لیدوکائین یا پمادهای بی حسی حین کار استفاده کنید شک نکنید ریزش رنگ خیلی زیادی خواهید داشت. این مواد حین کار بشدت خاصیت رنگ بری دارند. به علاوه پوست را سفت می کنند و مانع رنگ پدیری مجدد آن می شوند.

پیشنهاد ما استفاده از محصولات دیگر است. مثل بی حسی یخی جیلانگ و بی ال اورجینال که مخصوص بی حسی حین کار هستند. این بی حسی ها به هیچ عنوان باعث رنگ بری حین کار نمی شوند.

-وجود مشکلات پوستی، خونی یا استفاده از داروهای خاص توسط مشتری؛

 • اگه مشتری در زمان قاعدگی (پریودی) باشد پوست رنگ پذیری کمی دارد. چون هورمون ها در تعادل نیستند و در اکثر موارد رنگ تاتو دودی و بد رنگ می شود.
 • اگه مشتری داروهای آرام بخش، ضد افسردگی و داروهای اعصاب استفاده کرده باشد باز هم مشکل عدم رنگ پذیری و یا بد رنگی حتمی است.
 •  اگه مشتری داروهای کورتون یا دیابت مصرف کند باز هم مشکل ساز است.
 •  استفاده از داروهای تیروئید بشدت رنگ پذیری پوست را کم می کنند.
 • مصرف داروهای مسکن مثل دیکلوفناک، استعمال دخانیات از جمله سیگار، مواد مخدر، قلیان، مشروبات الکلی و … نیز موجب بدرنگی یا عدم رنگ پذیری پوست می گردد.
 • مصرف آنتی بیوتیک ها هم بشدت روی رنگ پذیری و بد رنگی اثر می گذارد.
 • استرس مشتری، هر گونه استرسی باعث می شود پوست سفت شده و در مقابل رنگ پذیری مقاوم شود. پس لازم است به مشتری آرامش دهید. قبل از کار مشاوره خوبی داشته باشید. دوستانه و با ملایمت برخورد کنید. از بی حسی های بسیار عالی استفاده کنید. در کل مشتری را مطمئن کنید که حین تاتو درد نمی کشد و مشکلی پیش نخواهد آمد.
 • عدم مراقبت مناسب بعد از تاتو. در موارد زیادی رعایت نکردن اصول مراقبت بعد از تاتو و یا استفاده بیش از حد از یک سری پمادها باعث ریزش رنگ شدید می شود. برای پوست های چرب فقظ یکبار بعد از اتمام کار استفاده از یک لایه نازک ویتامین آ+د چشمی کفایت می کند. پوست های خشک هم روزی یک یا نهایتا دو مرتبه آن هم بسیار کم استعمال نمایند.

2 دیدگاه برای “سوالات متداول درباره ی رنگ تاتو

 1. ابراهیمی گفته:

  توضیحاتتون عالی بودن مرسی . کاش میشد به سوالها هم پاسخ بدید .

  • مدیر گفته:

   از رضایتتون خوشحالیم. میتونید تو همین قسمت نظرات سوالاتتون رو بپرسید. حتما پاسخ داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + = ده