فوت کوزه گری ترکیب رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن

ترکیب رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن

وقتی که همه ی رنگ های تاتو را در مجموعه خود نداشته باشید چکار می کنید؟ کافیه رنگ های مختلفی که دارید را ترکیب کنید. تا یه رنگ جدید ایجاد کنید! رنگ های تاتو را می توان ترکیب کرد، رقیق کرد، مخلوط کرد، تیره تر یا روشن تر کرد. شما می توانید یک رنگ را به چندین رنگ تبدیل کنید. به علاوه، استفاده از تکنیک های ویژه برای جلوگیری از خراب شدن رنگ تاتو خیلی مهم است. در این آموزش در مورد فوت کوزه گری ترکیب رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن و نحوه ی صحیح ترکیب کردن آن ها بحث می کنیم. همیشه مطمئن شوید ابزاری که با آن رنگ ها را ترکیب می کنید کاملا استریل باشد. اگر برای مخلوط صحیح رنگ ها خیلی خیلی دقیق هستید، حتما یک میکسر رنگ تاتو تهیه کنید.

تیره تر کردن رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن

به عنوان مثال، ممکن است یک رنگ قرمز داشته باشید اما به اندازه ی کافی و دلخواه تان تیره نباشد. فقط کافی است کمی رنگ مشکی به آن بیفزایید. به طور کلی، برای تیره کردن؛ رنگ مشکی و برای روشن کردن؛ رنگ سفید به ترکیب رنگ تان بیفزایید. دقت کنید که هر بار فقط یک قطره رنگ مشکی و یا سفید اضافه کنید. سپس بخوبی آنها را مخلوط کنید. اگر نیاز بود تیره تر شود یک قطره دیگر رنگ مشکی بیفزایید. و بخوبی مخلوط کنید و … . بسیار بسیار مهم است که از وسیله استریل برای ترکیب کردن رنگ ها استفاده کنید. حتی هدر دادن یک کارتریج (سوزن) استریل برای مخلوط کردن بسیار ارزشمند است. چون حداقل می بینید که استریل است. (متاسفانه غالب تاتوآرتیست ها از خلال دندان و … برای مخلوط کردن رنگ استفاده می کنند).

روشن تر کردن رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن

قانون روشن تر کردن رنگ تاتو شبیه قانون تیره کردن آن است. برخی از رنگ های تاتو (رنگ های پایه آب) با اضافه کردن چند قطره آب مقطر براحتی روشن تر می شوند. باز هم خیلی مهم است که قطره قطره آب مقطر اضافه کنید. بخوبی مخلوط کنید. اگر لازم بود قطره بعدی آب مقطر را بیفزایید. ممکن است رنگ زیادی روشن شده باشد، اگر بخواهید با اضافه کردن یک قطره رنگ مشکی آن را پر رنگ کنید فقط رنگ را خراب می کنید. پس دقت کنید به آرامی و قطره قطره آب مقطر اضافه کنید.

ترکیب رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن مختلف برای تولید رنگ های جدید

با مخلوط کردن دو رنگ مختلف تاتو می توان رنگ جدیدی تولید کرد. البته بایستی به پایه رنگ هایی که می خواهید ترکیب کنید توجه کنید. یک رنگ پایه آب و یک رنگ پایه روغن قابلیت ترکیب شدن ندارند. اما رنگ های با فرمولاسیون آب و روغن با کلیه رنگ های پایه آب یا پایه روغن قابلیت ترکیب شدن دارند.  قانون رنگ همیشه بدرستی عمل می کند. به عنوان مثال، ترکیب رنگ های قرمز و زرد، رنگ نارنجی را ایجاد می کند. اگر رنگ قرمز را بیشتر اضافه کنید، رنگ نارنجی بیشتر تن قرمزی خواهد داشت. و اگر رنگ زرد بیشتری اضافه کنید، رنگ نارنجی بیشتر تن زرد خواهد داشت.

به طور کلی:

  • نتیجه ی ترکیب رنگ قرمز و زرد، رنگ نارنجی است.
  • نتیجه ی ترکیب رنگ آبی و قرمز، رنگ بنفش است.
  • نتیجه ی ترکیب رنگ آبی و زرد، رنگ سبز است.
  • نتیجه ی ترکیب رنگ قرمز و سبز، رنگ قهوه ای است.
  • نتیجه ی ترکیب رنگ سیاه و سفید، رنگ خاکستری است.
  • نتیجه ی ترکیب قرمز و سفید، رنگ صورتی است.
  • نتیجه ترکیب مساوی سه رنگ قرمز، زرد و سفید، رنگ هلویی است.

چارت رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن

با استفاده از چارت رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن می توانید براحتی رنگ های مختلف را با هم ترکیب کنید. و رنگ های جدید طبق فرمولی که توضیح دادیم بسازید. شما می توانید این چارت را پرینت کنید. و در محل کارتان نصب کنید. تا هر زمان که نیاز داشتید رنگ دلخواه تان را بسازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بهترین رنگ برای تاتو کدام است؟ را مطالعه نمایید.

 

چارت ترکیب رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن

 

منبع: Tattooequipment 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ سه = 6

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟