مفهوم تاتوهای پروانه در فرهنگ های مختلف

تاتوهای پروانه ای

طرح تاتوهای پروانه یکی از جذاب ترین و زنانه ترین طرح های خال کوبی امروزی است. خال کوبی های پروانه ای در اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف، از چند رنگ گرفته تا بیش از یک رنگ اجرا می شوند.

تاتو آبرنگی پروانه ای

مفهوم تاتوهای پروانه

بهترین قسمت های بدن برای این تاتوها روی بازو، شانه، باسن، پا و البته کمر است. تاتو پروانه نمادی از زیبایی درونی فردی است که آنها را تاتو کرده است.

تاتو سه بعدی پروانه ای

پروانه واقعی دچار دگرگونی های زیادی می شود و در ابتدا یک كرم زشت و كوچك است که به یك پروانه زیبا تبدیل می شود. می توان از این تاتو استفاده کرد تا تحول خود را از یک خانم جوان به یک زن بالغ نشان داد. خال کوبی های پروانه ای می توانند نشان دهنده تغییر در شخصیت یا رشد افراد نیز باشند.

این سبک تاتو همچنین نشان دهنده زندگی و مرگ یا تولد دوباره است. پروانه موجودی با روحیه آزاد است که می تواند به مردم القا کند تا در زندگی خود روحیه آزاد داشته باشند.

معانی تاتو پروانه در فرهنگ های مختلف

دگردیسی یک پروانه داستان ها و اسطوره های بسیاری را برانگیخته است که مردم می توانند در زندگی خودشان آن ها را بکار گیرند. در آلمان، خال کوبی های پروانه ای نماد تولد هستند.

تاتو پروانه ای رنگانگ

این طرح تاتو در فرهنگ چین نمادی از تولد دوباره است. مایاها سابقاً پروانه ها را به عنوان روحیه های مرده توصیف کرده اند چون دگردیسی یک پروانه یکی از بزرگترین رازهای طبیعت است.

نکته جالب اینجاست که تاتو پروانه همیشه به عنوان یک خال کوبی زنانه دیده نشده است. در ژاپن باستان، پروانه نمادی قوی در میان سامورایی ها بوده است.

پروانه نماد جنگ و سمبل آتش در بین مردم مکزیک و امپراطوران روم باستان بوده است.

در نهایت طرح پروانه یکی از بهترین گزینه ها برای شخصی است که به تازگی تحول بزرگی را پشت سر گذاشته است و دوست دارد آن را روی بدنش با تاتو ثبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × = 10