آیا میکرونیدلینگ اسکالپ سر (پوست کف سر) می تواند منجر به رشد مجدد مو شود؟

در این مقاله تاثیر میکرونیدلینگ اسکالپ سر را بر روی رشد مجدد مو مورد بررسی قرار داده ایم. ابتدا به طور مختصر میکرونیدلینگ اسکالپ سر را تشریح می کنیم.

 

میکرونیدلینگ اسکالپ سر برای درمان ریزش مو:

میکرونیدلینگ نوعی درمان زیبایی است. که برای رفع پیری پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک همچنین به عنوان سوزن زنی پوست هم معروف است. چون باعث افزایش کلاژن در پوست می شود. در این تکنیک با استفاده از غلتک یا دستگاه های درماپن میکروکانال در پوست ایجاد می شود.

 با اینکه برای درمان پیری و مشکلات پوستی استفاده می شود. همچنین به عنوان روشی برای درمان ریزش مو نیز مورد استفاده قرار می گیرد. حتی مواردی نیز گزارش شده است که به درمان ریزش موی ارثی که به آلوپیسی معروف است کمک شایانی می نماید. با استفاده از میکروکانال هایی که در پوست ایجاد می شود فولیکول های مو بازسازی می شوند. تصور می شود که این کار باعث رشد موهای جدید و حتی کاهش ریزش مو شود.

 

میکرونیدلینگ اسکالپ سر با دستگاه دکتر پن

 

مزایای میکرونیدلینگ سر برای درمان ریزش مو:

میکرونیدلینگ نخستین بار در دهه ی ۱۹۹۰ برای درمان اسکار پوست شهرت پیدا کرد. بعد از آن، به عنوان روشی بالقوه برای درمان ریزش مو و ریزش موی ارثی مورد مطالعه قرار گرفت. به غیر از تولید کلاژن در پوست، تصور می شود که میکرونیدلینگ می تواند باعث تولید سلول های بنیادی در پوست شود و منجر به رشد مو گردد. میکرونیدلینگ همچنین می تواند منجر به جذب مواد داروهای تحریک کننده رشد مو مثل ماینوکسیدیل (راژین) شود.

 

نحوه ی عملکرد میکرونیدلینگ اسکالپ سر:

در میکرونیدلینگ از کارتریج هایی استفاده می شود. که ۰٫۲۵ تا ۳ میلی متر در پوست فرو می روند. با استفاده از غلتک و یا دستگاه این سوزن ها در پوست وارد می شوند. و میکروکانال های بسیار ظریفی روی پوست ایجاد می کنند. این سوزن ها به لایه ی میانی پوست وارد می شوند و در نتیجه بعد از ایجاد میکروکانال ها، پوست کلاژن و الاستین تولید می کند تا این میکروکانال ها را پر و ترمیم نماید. همچنین فولیکول های مو تحریک می شوند.

قبل از شروع به کار، پوست به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه با استفاده از پمادهای بی حس کننده کاملاً بی حس می شود. در نتیجه، در طول کار احساس درد و یا سوزش نخواهید داشت. و بعد از پایان کار، موادی روی پوست مالیده می شود که التهابات پوستی را کاهش می دهد.

 

حتما بخوانید  مصاحبه با تاتو آرتیست های حرفه ای - پارت 1

میکرونیدلینگ اسکالپ سر برای تحریک رشد مو

 

 

عوارض جانبی میکرونیدلینگ اسکالپ سر:

میکرونیدلینگ می تواند باعث کبودی، قرمزی و التهابات پوستی شود. طبق نظر آکادمی پوست آمریکا (AAD)، بیشتر عوارض جانبی در نهایت ۵ روز پس از درمان بهبود می یابند و کاملاً رفع می شوند.

قبل از درمان موارد زیر را به پزشک خود اطلاع دهید:

 • اگر سابقه ی آکنه، اگزما و یا زخم های باز دارید؛
 • اگر شرایطی دارید که دوره ی بهبود را به تآخیر می اندازد، مثل دیابت؛
 • اگر داروهای رقیق کننده خون و یا دیگر داروها را مصرف می کنید.

 

نکته: 

میکرونیدلینگ برای خانم های باردار توصیه نمی شود. استفاده از میکرونیدلینگ باعث جذب بالای ماینوکسیدیل می شود. با این حال، خطرات استفاده از ماینوکسیدیل را نیز افزایش می دهد. از جمله موارد زیر؛

 • سوزش
 • خارش
 • التهاب

 

مقایسه تاثیر میکرونیدلینگ اسکالپ سر و استفاده از ماینوکسیدیل

 

 

پوست سر شما ممکن است پس از درمان نسبت به نور خورشد حساس شود. استفاده از کرم های ضد آفتاب هر روز توصیه می شود. همچنین می توانید خارج از منزل از کلاه استفاده کنید.

خطر احتمالی دیگر میکرونیدلینگ سر، بروز عفونت است. با اینکه سوزن ها میکروکانال های ظریفی در پوست ایجاد می کنند اما بایستی عوامل تحریک کننده را در نظر گرفت. برای جلوگیری از این کار باید به طور دقیق مراقبت بعد از کار را اجرا کنید. که شامل تمیز نگه داشتن پوست و استفاده از آنتی سپتیک برای از بین بردن باکتری ها است.

 

درمان با درمارولر در خانه:

برای کاهش هزینه ها برخی افراد تصمیم می گیرند که در خانه و با استفاده از درمارولر تکنیک میکرونیدلینگ را اجرا کنند. اما استفاده از درمارولر محدویت های خاصی دارد از جمله:

 • عمق مناسب سوزن برای قسمت های مختلف پوست قابل تنظیم نیست؛
 • مشاهده ی بعضی از قسمت های پوست سر مشکل است؛
 • عدم اجرای دقیق و حرفه ای میکرونیدلینگ سر.

این موارد می توانند تآثیر درمان را کم کنند. یک متخصص مجرب میکرونیدلینگ همچنین می داند چگونه شما را راهنمایی کند تا عوارض جانبی میکرونیدلینگ کاهش یابد. بهترین دستگاه برای انجام میکرونیدلینگ، دستگاه درماپن و دکتر پن است که در بخش محصولات به آن پرداخته ایم. 

 

حتما بخوانید  تاتو و میکروپیگمنتیشن چیست؟

 

مدت زمان مورد نیاز برای مشاهده اثر میکرونیدلینگ اسکالپ سر:

ممکن است ۹ ماه طول بکشد تا اثرات میکرونیدلینگ بر روی افزایش رشد مو مشخص شود. در مواردی بعد از ۳ ماه تآثیرات آشکار شده است. در موارد دیگری اثرات کامل بعد از ۶ ماه گزارش شده است. مدت زمان متغیر است. اما بتدریج بایستی اثرات را مشاهده کنید.

 

منبع: healthline
  دیدگاه ها

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 + هفت =